kącik fantazja Środa Śląska zabawy dla dzieci

SENSOPLASTYKA®

Sensoplastyka® we wtorki godz. 17:30.

Polisensoryczne zajęcia rozwojowe prowadzi certyfikowany trener I stopnia Sylwia Baca.

Na zajęcia obowiązują zapisy ze względu na konieczność przygotowania odpowiedniej ilości materiałów, co pozwala na komfortowe korzystanie z zajęć każdemu uczestnikowi.

Każde zajęcia kończą się ciekawym eksperymentem – trwają od 45 min do 60 min (z doświadczenia sugerujemy zarezerwować sobie i pociechom 60 min 😊).

Powiedzenie „brudne dziecko to szczęśliwe dziecko” u nas nabiera nowego wymiaru, co potwierdzają uśmiechnięte, pełne radości buzie uczestników zajęć.

Zapewniamy kameralne grupy, rodzice mogą uczestniczyć przy dziecku w zajęciach, bądź spędzić czas przy filiżance kawy na ciekawych rozmowach.

W Kąciku FANTAZJA udało Nam się stworzyć przestrzeń, w której dzieci mogą rozwijać swoje kompetencje konieczne i niezbędne w ich całym życiu tj. samoświadomość, decyzyjność, współpracę, kreatywność, konsekwencję i elastyczność w działaniu, silną motywację wewnętrzną, auto refleksyjność, aktywność, innowacyjność, wiarę we własne możliwości.

Nasze zajęcia pozwalają dzieciom na całkowitą samodzielność, bez instrukcji jak mają postępować – to one same decydują co i z czego zrobią, bądź nie zrobią.

Ta samodzielność to największa inwestycja w ich przyszłość. Sensoplastyka® to czas dla dzieci i ich kreatywnych pomysłów, zabawy, współpracy, doświadczania sensorycznego.

Nie ma tu punktu docelowego, ani miejsca na oczekiwania konkretnych wytworów (np. bałwanka z ciastoliny).

Z tego powodu osoba prowadząca zajęcia nie instruuje dzieci co należy robić, jak należy robić – to jest uzależnione tylko od dziecka i jego wewnętrznego JA.

Śledź nas na: